Legenda jménem trenčkot

list V: Naše produkty Dne :

Trenčkot, plášť či baloňák. Ikonický kabát, který si z původní vojenské uniformy našel cestu až do módního světa. Neměl by chybět v dámském ani pánském šatníku a můžete ho obléknout v teplých jarních dnech i v chladných letních večerech. Navíc vždy budete vypadat stylově. Největší výhodou ale bezesporu je jeho praktičnost.

Zajímavá historie

Historie trenčkotu sahá až do 18. století, kdy za prvním "pršipláštěm" stojí skotský chemik a vynálezce Charles Macintosh a britský vynálezce Thomas Hancock. Z počátku byl oblíbený hlavně mezi muži a díky prodyšnosti a nepromokavosti se stal nedílnou součástí vojenské uniformy. Odtud pramení i anglický název - „kabát do zákopů“. S jeho výrobou jsou spojeny hned dvě velké společnosti. Značka Aquascutum, která pod vedením Johna Emara dodávala kabáty pro důstojníky v Krymské válce na konci 19. století, a firma Burberry šijící na začátku 20. století pláště pro britské důstojníky. Netrvalo dlouho a jejich obliba se rozšířila po celém světě. Za druhé světové války je už nosili příslušníci americké, francouzské či ruské armády. Ženy trenčkot zařadily do svého šatníku o něco později, a to ve druhé polovině minulého století.

Bezedné kapsy

Správný trenčkot má nejen výrazné nárameníky, dvouřadé zapínání a klasické klopy, ale hlavně dvě přední kapsy, do kterých schováte všechny denní nezbytnosti. Oceníte je především v chladných dnech při procházce po městě či v parku, protože vám díky nim nebude zima na ruce. Navíc nebudete potřebovat žádnou kabelku či tašku. V případě, že hodně cestujete, jsou kapsy ideální na pas, jízdenku nebo letenku.

Ve dne kabát, večer šaty

Zůstala jste déle v práci a večer vás čeká posezení s přáteli? Nestíháte se převléknout? Trenčkot bude skvěle fungovat také jako šaty. Stačí si jen zapnout potřebné knoflíčky, převázat ho pásek a můžete vyrazit. Právě díky opasku opticky zúží pas a sedne opravdu každé ženské postavě. V ostře žlutém koženém trenčkotu, který se stal výrazným kouskem kolekce KARA pro jaro/léto 2020, vás určitě nikdo nepřehlédne.

V  hlavní roli trenčkot

Existuje mnoho filmů a seriálů, ve kterých hraje trenčkot druhou hlavní roli. Ať už je to hollywoodská klasika v podobě Snídaně u Tiffanyho v nezapomenutelném podání Audrey Hepburn a George Peppard a jejich ikonický kabát od Burberry, nebo Petter Sellers jako Inspector Clouseau v trenčkotu značky Aquascutum. Ostatně oblíbený je tento kabát u všech detektivů. Své o tom ví i Peter Falk jako Columbo.

No products at this time.

PROHLÉDNOUT NABÍDKU TRENČKOTŮ

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Nový účet

Máte již u nás účet
Přihlásit se nebo Resetovat heslo