Inspirace

Jak pečovat o hladkou kůži

Hladká kůže je přírodní a ekologický materiál, který vám při správné péči vydrží mnoho let. S časem na hodnotě neztrácí, naopak získává ceněnou patinu. Poradíme vám, jak se o kožený výrobek starat, aby byl stále krásný a dělal vám radost co nejdéle.

Před prvním nošením doporučujeme použít impregnaci, která hladkou kůži ochrání před vlhkem i nečistotami. Funguje hned dvojím způsobem. Zaprvé ucpe póry, aby voda nemohla vnikat dovnitř. A zadruhé obalí jednotlivá vlákna, aby se při namočení a následném vysychání neslepila a nezačala tvrdnout. Pro větší účinek můžete aplikaci pravidelně opakovat. 

Když prší

Jemný déšť koženému výrobku nijak nevadí, ale dejte pozor na úplné promoknutí. Mokrou kůži poté vytvarujte do původní podoby a sušte jen při pokojové teplotě. Nikdy nepoužívejte přímé umělé teplo, jako je topení nebo fén, které by ji mohly poškodit a zdeformovat. Stejně tak se nemusíte bát ani běžného slunečního záření. Kůži ale chraňte před přímým dlouhodobým světlem a vysokými teplotami. Mohla by vyblednout a zflekatět.


Čestné místo v šatníku 

Když sezóna skončí a vy chcete výrobek uskladnit, stačí ho vyrovnat na ramínko a uložit do skříně bez ochranného obalu. Kabelku je nejlepší vycpat novinami, aby stále držela svůj tvar. Složením by se totiž kůže mohla zohýbat a popraskat.


Boj se skvrnami

K čištění používejte pouze speciální prostředky na hladkou kůži. Nám se osvědčily produkty německé značky Collonil, které vám s péčí pomůžou, a výrobek bude stále vypadat jako nový. Vyhněte se ale chemickým přípravkům a praní v pračce. 

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Nový účet

Máte již u nás účet
Přihlásit se nebo Resetovat heslo