Inspirace

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT KOŽENÉ RUKAVICE

Současná doba a pravidlo 4R k sobě patří jako ruka do rukavice. Podívejte se s námi pod pokličku kožených rukavic KARA. Kde rukavice vyrábíme? Jak vybrat správnou velikost? Jak poznáte, že vám dobře sedí? Jak se v nich budete cítit? A v neposlední řadě – jak se o ně správně starat?

Rukavice pro vás máme ve spolupráci s českým výrobcem HVD RUK Dobříš. Rodinná firma HVD RUK působí na českém i zahraničním trhu již od roku 1990, kdy navázala na více než 100 let starou tradici výroby kožených rukavic v Čechách. Během uplynulých let firma postupně expandovala nejen na tuzemském trhu, ale zároveň začala exportovat i na náročné zahraniční trhy.

Je to tradiční český výrobce, který nabízí kvalitní vycházkové rukavice, dámské i pánské, vyrobené především z velmi kvalitní jehnětiny. Podšívka je buď pletená ze 100% vlny, z kašmírové vlny, z králičí kožešiny nebo ze 100% přírodního hedvábí.

Dalším tradičním českým výrobcem je firma NAPA Dobříš. Mezi nejvyšší hodnoty společnosti NAPA Dobříš patří kromě zručných pracovníků, kteří dbají na prvotřídní zpracování a detaily i nadčasová elegance výrobků, široký výběr materiálů a také kvalita usní.

1. Základem je správné měření

Aby vám kožené rukavice dobře padly, je důležité zjistit správnou velikost. Jak na to? Mírně ohněte prsty vaší dominantní ruky a krejčovským metrem (postačí i obyčejný provázek) změřte obvod dlaně přes vyklenuté klouby (bez palce). Délku v centimetrech poté převeďte na palce. Tak rychle a snadno najdete svoji ideální velikost.

2. Těsnost známka kvality

Zdají se vám rukavice při prvním vyzkoušení těsné? To je znamení, že jste vybrali správně. Kůže je přírodní materiál, který se časem přizpůsobí tvaru ruky. Po pár nošení vám rukavice padnou jako ulité.

3. Zkouška pružnosti

Ještě než vybraný pár koupíte, zkuste kůži natáhnout do šířky. Správně ušité rukavice by měly být hezky pružné. Pokud se vytahují do délky a nevracejí se do původního tvaru, znamená to, že byly špatně vystřižené a nikdy se vaší ruce správně nepřizpůsobí.

4. Ruce jako v peřince

Chcete, aby kožené rukavice nebyly pouze elegantním doplňkem kabátu, ale uměly i pořádně zahřát? Vybírejte ty vypodšívkované. Jsou velmi příjemné na nošení a vaše ruce se budou cítit jako v peřince. Doporučujeme volit kašmír nebo vlnu, protože patří mezi nejteplejší materiály. Naopak syntetika tolik tepla nepřinese.

5. Jak o rukavice pečovat

Před každou sezónou doporučujeme kožené rukavice ošetřit impregnačním přípravkem, který pomůže zvýšit jejich funkčnost. Nám se osvědčily prostředky značky Collonil. Pokud vám přece jenom navlhnou, nechte je pozvolna vysušit při pokojové teplotě. Rozhodně rukavice nesušte na topení, umělé teplo by mohlo kůži poničit a znehodnotit její tvar. V průběhu nošení se může stát, že vlivem pocení nebo promoknutí začnou rukavice částečně pouštět barvu. Rozhodně to není chyba, ale známka toho, že se jsou vyrobeny z kvalitního přírodního materiálu.

6. Nadčasová elegance

Kožené rukavice s věkem svou hodnotu neztrácí, naopak získávají jedinečnou patinu a unikátní barvu. Pokud se o ně budete dobře starat, vydrží vám mnoho let.

Naše dámské a pánské rukavice

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Nový účet

Máte již u nás účet
Přihlásit se nebo Resetovat heslo