Inspirace

Kožené sukně a jak je nosit

Správně zvolená sukně nepochybně patří k základům šatníku. Každá žena by měla vlastnit alespoň jednu, kterou si bude moct vzít do práce i do společnosti. Právě kožená sukně, která vám při správné péči vydrží mnoho let, se spolu s rostoucí oblibou koženého oblečení vrací zpět na scénu.

Ideální délka

Mýlíte se, když tvrdíte, že vám sukně nesluší. Při správném výběru délky a střihu snadno zjistíte, že v sukni můžete vypadat dobře. Základem je znát svou postavu. Jestli jste majitelkou krásných, avšak ne příliš dlouhých nohou, rozhodně se nemusíte bát délky mini. Nezapomínejte ovšem, že by lem sukně měl končit tam, kde končí váš prostředníček, když stojíte.

Délka midi, tedy délka do poloviny lýtek, bude nejvíce slušet vyšším ženám, které mají delší nohy. U tohoto typu sukní platí, že čím štíhlejší nohy máte, tím více vám sukně padne. Malé ženy by tato délka mohla nelichotivě zkracovat a zbytečně by nohy mohly působit silnější, než ve skutečnosti jsou.

Maxi délka bude za jistých podmínek slušet všem. Pokud zvolíte sukni do pasu, budete opticky působit vyšší. Při volbě dlouhé sukně umístěné na boky vás může tento typ zbytečně rozšiřovat, a tak bychom jej doporučili spíše vyšším a štíhlejším ženám.

Jedna sukně, spoustu outfitů

Chtěla byste si pořídit koženou sukni, ale váháte nad investicí, která může překračovat váš rozpočet? Jak už jsme psali několikrát, kůže je nesmrtelným materiálem, který se neustále vrací zpět na scénu. A při správné péči vydrží řadu let.

S troškou fantazie a kreativity navíc můžete i s jednou koženou sukní v šatníku udělat velkou parádu. Do práce kombinujte sukni s klasickou i oversize košilí, která při lehkém zastrčení dovnitř sukně bude působit stylově. Na kávu s kamarádkou či procházku do parku zvolte tričko se zajímavým potiskem nebo lehkou mikinu, ležérní look pak můžete doplnit zajímavým doplňkem. Pokud vyrážíte v sukni na večerní skleničku, nebojte se obléct si koženou bundu. Jak bude váš outfit působit lze snadno ovlivnit i vhodným výběrem bot. Zvolit můžete boty na podpatku, kozačky a klidně i tenisky.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Nový účet

Máte již u nás účet
Přihlásit se nebo Resetovat heslo