Inspirace

Kůže jako investice na desetiletí

Dostali jste pod stromeček kůži a nevíte co s ní? Nadčasovost, udržitelnost, dlouhá životnost i charakteristická vůně, to je jen pár vlastností, které z pravé kůže dělají nenahraditelný a léty prověřený přírodní materiál, který umí stárnout do krásy. S věkem svou hodnotu neztrácí, naopak získává jedinečnou patinu a unikátní barvu. Při správné péči může výrobek vypadat dokonce ještě lépe, než když byl nový. Každý kožený produkt v sobě nese příběh toho, kdo ho používá, a proto se postupně stává nenapodobitelným originálem. Aby se kůže stala hodnotnou investici na desetiletí, je třeba vědět, jak o jednotlivé typy kůže pečovat. Proto jsme pro vás připravili jednoduchý přehled.

Jak pečovat o hladkou kůži

Hladká kůže je přírodní a ekologický materiál, který vám při správné péči vydrží mnoho let. S časem na hodnotě neztrácí, naopak získává ceněnou patinu. Poradíme vám, jak se o kožený výrobek starat, aby byl stále krásný a dělal vám radost co nejdéle.

Impregnace jako základ

Před prvním nošením doporučujeme použít impregnaci, která hladkou kůži ochrání před vlhkem i nečistotami. Funguje hned dvojím způsobem. Zaprvé ucpe póry, aby voda nemohla vnikat dovnitř. A zadruhé obalí jednotlivá vlákna, aby se při namočení a následném vysychání neslepila a nezačala tvrdnout. Pro větší účinek můžete aplikaci pravidelně opakovat.

Když zaprší

Jemný déšť koženému výrobku nijak nevadí, ale dejte pozor na úplné promoknutí. Mokrou kůži poté vytvarujte do původní podoby a sušte jen při pokojové teplotě. Nikdy nepoužívejte přímé umělé teplo, jako je topení nebo fén, které by ji mohly poškodit a zdeformovat. Stejně tak se nemusíte bát ani běžného slunečního záření. Kůži ale chraňte před přímým dlouhodobým světlem a vysokými teplotami. Mohla by vyblednout a mohly by se na ní vytvořit fleky.

Boj se skvrnami

K čištění používejte pouze speciální prostředky na hladkou kůži. Nám se osvědčily produkty německé značky Collonil, které vám s péčí pomůžou, a výrobek bude stále vypadat jako nový. Vyhněte se ale chemickým přípravkům a praní v pračce.

Neprat v pračce
Nesušit v sušičce
Nečistit chemicky

Čestné místo v šatníku

Když sezóna skončí a vy chcete výrobek uskladnit, stačí ho vyrovnat na ramínko a uložit do skříně bez ochranného obalu. Kabelku je nejlepší vycpat novinami, aby stále držela svůj tvar. Složením by se totiž kůže mohla zohýbat a popraskat.

Jak na semišovou kůži

Aby vám i váš nový semišový kousek vydržel krásný co nejdéle, nezapomeňte o něj správně pečovat. Stejně jako u hladké kůže použijte impregnaci, která ochrání hebký materiál v nepříznivém počasí. Při mírném znečištění si vystačíte s kartáčem s měkkými štětinami nebo houbičkou s hrubší strukturou a prostředky speciálně určenými na semiš. V žádném případě výrobky neperte v pračce nebo nesušte na topení. Pro větší skvrny a posezónní čištění doporučujeme využít služeb profesionální čistírny, která se o semiš šetrně postará.

Kožené produkty

V této kategorii

Podobné

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Nový účet

Máte již u nás účet
Přihlásit se nebo Resetovat heslo