Inspirace

Šest důvodů, proč nosit kůži

Nadčasovost, udržitelnost, dlouhá živost i charakteristická vůně, to je jen pár vlastností, které z pravé kůže dělají nenahraditelný a léty prověřený přírodní materiál. Patří mezi stálice ve světě módy a stala se poznávacím znamením řady filmových hvězd v čelem s Jamesem Deanem.

Je to investice, která se v rodině dědí z generace na generaci a stále neztrácí na své kráse.

Jestli pořád váháte, zda si svůj kožený kousek pořídit, následujících šest důvodů vás přesvědčí, že kůže je láska na celý život.

1. Přírodní a ekologický materiál

Pravá kůže oproti umělé syntetice patří mezi přírodní materiály, které se jednoduše rozloží a nezanechávají za sebou ekologickou stopu. Produkty z ní vyrobené jsou velmi odolné a při správné péči vám vydrží mnoho let. Proto každou sezónu nemusíte kupovat nový kousek, ale hýčkat si svůj klenot, který časem získává jedinečný vzhled.

2. Větruvzdorný i nepromokavý

Pravá kůže je od úsvitu lidstva oblíbeným materiálem kvůli svým skvělým vlastnostem, které nejvíc oceníte jak ve studených podzimních a jarních měsících, tak i při chladných letních večerech. Protože příjemně hřeje, je větruvzdorná i nepromokavá, nemusíte se bát nenadálého deště ani ostrého větru. Přesto před prvním nošením doporučujeme použít impregnaci, která kůži dostatečně ochrání před případným vlhkem i nečistotami.

3. Výjimečné izolační vlastnosti

Kůže je známá svými skvělými izolačními vlastnostmi, díky kterým dobře drží teplo, přesto zůstává stále prodyšná a přirozeně vyrovnává teplotní rozdíly stejně jako vaše vlastní kůže, a tím zabraňuje přehřátí organismu.

4. Dlouhá životnost

Výrobky z přírodní kůže jsou velmi pevné a odolné. Díky tomu vám dlouho vydrží. Když se náhodou váš kožený výrobek poškodí, rádi se vám o něj postaráme v naší opravně, kde kůži dobarvíme a lehce vyspravíme jemné jizvy.

5. Vaše druhá kůže

Přírodní kůže je velice pružný materiál, který se umí snadno natáhnout a vytvarovat podle potřeby. Kožené rukavice, boty, bundy i kabáty se tak individuálně přizpůsobí vašemu tělu a padnou vám doslova jako vaše druhá kůže, kterou nebudete chtít svléknout.

6. Kůže zraje jako víno

Kůže je výjimečný materiál, který má svou nezaměnitelnou vůni a umí stárnout do krásy. S věkem svou hodnotu neztrácí, naopak získává jedinečnou patinu a unikátní barvu. Při správné péči může výrobek vypadat dokonce ještě lépe, než když byl nový. Každý kožený produkt v sobě nese příběh toho, kdo ho používá, a proto se postupně stává nenapodobitelným originálem.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Nový účet

Máte již u nás účet
Přihlásit se nebo Resetovat heslo