1. Nehty odlakujte

Vyberte si kvalitní a šetrný odlakovač bez acetonu, který nehty vysušuje. Mohly by se začít lámat a třepit se. Odlakovač by měl obsahovat taky pečující látky, jako různé vitamíny a přírodní oleje. Na drobnější úpravy nebo na cesty oceníte i odlakovací pero nebo ubrousky.

Prohlédnout 17135
Jak-na-domaci-manikuru-1-1.png
Jak-na-domaci-manikuru-1-2.png

2. Namočte nehty do vlažné vody

Příjemně vlažnou vodu doplňte kapkou přírodního oleje, nebo alespoň tekutého mýdla. Na 10 až 15 minut nehty namočte. Lázeň nehty změkčí a zjemní kůžičku, takže se vyhnete záděrám i roztřepeným nehtům.

Prohlédnout 17141
Jak-na-domaci-manikuru-2-1.jpg
Jak-na-domaci-manikuru-2-2.jpg

3. Promastěte vazelínou

Kůžičku kolem nehtů důkladně natřete vazelínou. Seženete ji v lékárně nebo v drogerii. Krom toho, že kůžičky promastí, usnadní vám taky práci s odstraňováním laku, který se při troše neopatrnosti může obtisknout i kolem nehtů.

Prohlédnout 17139
Jak-na-domaci-manikuru-3-1.png
Jak-na-domaci-manikuru-3-2.png

4. Kůžičku jemně zatlačte

Lopatičkou z manikúry jemně zatlačte změklou a odmočenou kůžičku zpět k lůžku. Postupujte jemně, ať se neporaníte. Díky zatlačené kůžičce vypadají nehty delší a ruce upravenější.

Prohlédnout 17137
Jak-na-domaci-manikuru-4-2.png
Jak-na-domaci-manikuru-4-3.png

5. Přebytečnou kůžičku odstraňte

Pokud na některých místech kůžička výrazně přečnívá, můžete ji šetrně zastřihnout s pomocí speciálních štipek. Nikdy ji ale neodstraňujte úplně všechnu, protože pomáhá chránit kořen nehtu.

Prohlédnout 17144
Jak-na-domaci-manikuru-5-1.png
Jak-na-domaci-manikuru-5-2.png

6. Nehty zapilujte

Sáhněte po jemném pilníku a nehty pilujte jedním směrem do té doby, než budete spokojená s délkou i tvarem. Nepilujte na obě strany střídavě, to nehty narušuje a oslabuje. Tvar nehtů je na vás, nejoblíbenější je klasický ovál, ale některé ženy pilují dorovna nebo mírně došpičata.

Prohlédnout 17143
Jak-na-domaci-manikuru-6-1.png
Jak-na-domaci-manikuru-6-2.png

7. Vyčistěte nehty

Volný okraj nehtu vyčistěte manikúrní špičkou. Odstraňte nečistoty i zbytky pilovaných nehtů. Postupujte velmi šetrně, ať se neporaníte. Poranění pod nehty jsou bolestivá a dlouho se hojí, proto dávejte pozor.

Prohlédnout 17145
Jak-na-domaci-manikuru-7-1.png
Jak-na-domaci-manikuru-7-4.png

8. Nehty odmastěte

Aby lak na nehtech dobře držel, přejeďte je vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači. Tak je zbavíte přebytečné vazelíny a lak lépe přilne. Zkuste se odlakovačem vyhnout okolí nehtů, ušetří vám to práci s odstraněním laku, kterým se netrefíte na nehet.

Prohlédnout 17146
Jak-na-domaci-manikuru-8-3.png
Jak-na-domaci-manikuru-8-4.png

9. Nalakujeme nehty

Jakmile jsme hotoví s ošetřením nehtů, přichází čas na lakování. Aby nehet nezačal žloutnout a barevný lak vám déle vydržel, začněte nejprve podlakem nebo podkladkovou bází. Pak nanášejte barevný lak směrem od středu nehtu nahoru a do stran. Na závěr použijte ještě ochranný lak, který barvě dodá lesk a prodlouží trvanlivost.

Prohlédnout 17147
Jak-na-domaci-manikuru-9-1.png
Jak-na-domaci-manikuru-9-2.png

10. Ošetřete ruce krémem

Ruce natřete oblíbeným krémem. Jednou týdně jim dopřejte i výživný zábal. Krém aplikujte ve větší vrstvě, natáhněte igelitové rukavice nebo sáčky a navrch natáhněte teplé rukavice nebo ponožky. Nechte působit během oblíbeného filmu nebo přes noc.

Prohlédnout 17148
Jak-na-domaci-manikuru-10-1.png
Jak-na-domaci-manikuru-10-2.png