1. Impregnace kůži ochrání

Před prvním nošením použijte impregnaci, která kůži dostatečně ochrání před vlhkem a pronikáním nečistot. Impregnace není trvalá, proto aplikaci pravidelně opakujte, a to hlavně na namáhaných dílech, jako je límec nebo manžety. Doporučujeme kvalitní impregnační přípravky Collonil.

Prohlédnout 16501
1-1.png
kdo-vi-1.png

2. Proti vodě a dešti

Drobné kapky kůži nevadí, ale vyvarujte se úplného promoknutí. Když už kůže zmokne, vytvarujte ji do původní podoby a sušte při pokojové teplotě, nikdy na topení nebo u ohně. Po usušení kůži opatrně přežehlete naruby přes suchou tkaninu.

Prohlédnout 16503
2-2.png
inspirace-kuze-dest.jpg

3. Pozor na sluníčko

Běžné sluneční záření kůži nepoškodí, ale chraňte ji před přímým dlouhodobým světlem a vysokými teplotami. Jinak hrozí, že vám výrobek vybledne nebo se na něm objeví skvrny. Můžete jej taky před sluncem chránit speciálním UV přípravkem ve spreji.

Prohlédnout 16505
3-1.png
3-3.png

4. Kůže s věkem krásní

Při pravidelném nošení se mohou na kůži objevit drobné jizvy i mírné barevné rozdíly, které ale nejsou vadou. Naopak potvrzují pravost přírodní kůže a kabelce, bundě nebo jinému koženému výrobku dodávají unikátní patinu.

Prohlédnout 16507
4-2.png
4-22.png

6. Skladování výrobků

Koženým výrobkům může ublížit i špatné skladování. Oblečení nechte viset na ramínku bez ochranného obalu. Případným složením by se mohlo zohýbat a popraskat. Kabelku doporučujeme vycpat starými novinami, aby stále držela svůj tvar.

Prohlédnout 16509
6-1.png
6-2.png