1. Základem je správné měření

Aby vám kožené rukavice dobře padly, je důležité zjistit správnou velikost. Jak na to? Mírně ohněte prsty vaší dominantní ruky a krejčovským metrem (postačí i obyčejný provázek) změřte obvod dlaně přes vyklenuté klouby (bez palce). Délku v centimetrech poté převeďte na palce. Tak rychle a snadno najdete svoji ideální velikost.

Prohlédnout 15037
rukavice-mereni.jpg
rukavice-mereni2.jpg

2. Těsnost známka kvality

Zdají se vám rukavice při prvním vyzkoušení těsné? To je znamení, že jste vybrali správně. Kůže je přírodní materiál, který se časem přizpůsobí tvaru ruky. Po pár nošení vám rukavice padnou jako ulité.

Prohlédnout 15038
tesnost.jpg
tesnost2.jpg

3. Zkouška pružnosti

Ještě než vybraný pár koupíte, zkuste kůži natáhnout do šířky. Správně ušité rukavice by měly být hezky pružné. Pokud se vytahují do délky a nevracejí se do původního tvaru, znamená to, že byly špatně vystřižené a nikdy se vaší ruce správně nepřizpůsobí

Prohlédnout 15039
rukavice-tesnost.jpg
rukavice-tesnost2.jpg

4. Ruce jako v peřince

Chcete, aby kožené rukavice nebyly pouze elegantním doplňkem kabátu, ale uměly i pořádně zahřát? Vybírejte ty vypodšívkované. Jsou velmi příjemné na nošení a vaše ruce se budou cítit jako v peřince. Doporučujeme volit kašmír nebo vlnu, protože patří mezi nejteplejší materiály. Naopak syntetika tolik tepla nepřinese.

Prohlédnout 15040
damske-rukavice.jpg
damske-rukavice2.jpg

5. Jak o rukavice pečovat

Před každou sezónou doporučujeme kožené rukavice ošetřit impregnačním přípravkem, který pomůže zvýšit jejich funkčnost. Nám se osvědčily prostředky značky Collonil. Pokud vám přece jenom navlhnou, nechte je pozvolna vysušit při pokojové teplotě. Rozhodně rukavice nesušte na topení, mohlo by kůži poničit a znehodnotit její tvar. V průběhu nošení se může stát, že vlivem pocení nebo promoknutí začnou rukavice částečně pouštět barvu. Rozhodně to není chyba, ale známka toho, že se jsou vyrobeny z kvalitního přírodního materiálu

Prohlédnout 15041
cisteni.jpg
cisteni2.jpg

6. Nadčasová elegance

Kožené rukavice s věkem svou hodnotu neztrácí, naopak získávají jedinečnou patinu a unikátní barvu. Pokud se o ně budete dobře starat, vydrží vám mnoho let.

Prohlédnout 15042
panske-rukavice.jpg
panske-rukavice2.jpg