1. Péřová výplň

Péřová výplň má výborné termoregulační vlastnosti, díky kterým zůstanete v teple i v těch největších mrazech. Skvěle nahradí několik vrstev oblečení, přesto je velmi lehká a příjemná na každodenní nošení. Hlavní nevýhodou je citlivost peří na vlhko, protože začíná těžknout a ztrácí svůj tvar i izolační vlastnosti. V případě, že vám výrobek promokne, pověste ho na ramínko a nechte pomalu vyschnout při pokojové teplotě. V průběhu sušení výplň protřepávejte, aby se rovnoměrně rozprostřela. Nikdy ji ale neperte v pračce. Přestože je péče o péřový výrobek náročnější, při správném zacházení vám vydrží mnoho let.

Prohlédnout 15015
peri.jpg
peri2.jpg

2. Syntetika

Syntetická výplň nemá tak dobré izolační vlastnosti jako peří, ale daleko lépe zvládá nepříznivé podmínky. Není citlivá na vlhkost a i mokrý výrobek stále drží svůj tvar. Navíc rychle schne. Další výhodou, kterou určitě oceníte, je i snadná údržba. Výrobek totiž můžete klidně prát v pračce. Často zmiňovanou nevýhodou je kratší životnost výplně.

Prohlédnout 15016
polyester.jpg
polyester2.jpg

3. Kožešinový límec

Ať už dáte přednost péřové nebo syntetické výplni, skvělým doplňkem je také kožešinový límec. Bundu, či kabát oživí a dodá luxusní vzhled. Má ale i praktické vlastnosti. Kolem krku zahřeje více než šála a v mrazivých dnech se do něho můžete příjemně zachumlat.

Prohlédnout 15017
limec12.jpg
limec22.jpg