Kořeny československé značky s koženou a kožešinovou módou sahají až do roku 1948. Kara vznikla v letech 1953–1955 jako národní podnik sloučením znárodněných kožešnických podniků v Hlinsku, Kolíně a Trutnově. V 70. a 80. letech Kara získala věhlas po celém světě – třetina produkce se vyvážela do SSSR, ale také do Švýcarska, Německa, Velké Británie, USA nebo Skandinávie. 

Po roce 1989 se kožešnický kolos během nepovedené privatizace rozpadl na několik samostatných podniků, až téměř zanikl. Značku zachránil Zdeněk Rinth, který v podniku Kara Trutnov pracoval od roku 1973 a vypracoval se z pozice dělníka až na post výkonného ředitele.

Kaře se navzdory velké konkurenci podařilo prosadit a zaujmout silnou pozici na trhu i po revoluci.  Dnes se zaměřuje na výrobu a prodej nejen kožených a kožešinových oděvů, ale také kvalitních kožených doplňků a galanterie. 

V květnu 2018 koupil 90% podíl ve společnosti Kara Trutnov investor Michal Mička, který se podílel na vybudování několika firem včetně vlastní investiční společnosti C2H. Nový majitel investoval desítky milionů korun také do oděvní značky Pietro Filipi, alternativní taxislužby Liftago nebo výroby kol Favorit. V Kaře funguje na pozici výkonného ředitele.

Zaměřeno na kvalitu

Vyrábíme a prodáváme dámskou a pánskou konfekci z pravé kůže a kožešin, koženou galanterii a doplňky. Přinášíme prověřenou klasiku i nejnovější trendy, vždy však klademe důraz na propracovaný detail a prémiovou kvalitu použitých materiálů.

Navazujeme na poctivé kožedělné řemeslo ověřené staletími a nabízíme nadčasové, precizně zpracované produkty, které jsou dostupné všem. Jsme přesvědčení, že je kůže natolik výjimečný materiál, že by neměl chybět v žádném šatníku. Její nenahraditelnost pro výrobu oblečení a doplňků tkví především v jejím přírodním charakteru.

Kůže je jako naše druhá kůže

 

Kůže je vysoce odolný materiál a vydrží několikanásobně déle než syntetická látka, která jí v žádném případě nemůže konkurovat. Časem získává na ceně. Je prodyšná. Příjemná na omak. Má skvělé izolační schopnosti. Udržuje teplo, ale neprofoukne. Tvarově se přizpůsobí. Je zkrátka jako naše druhá kůže.

Skvělé služby a odbornost

V kůži se perfektně vyznáme a poskytujeme bezkonkurenční služby. Disponujeme vlastní čistírnou, nabízíme specializovanou úschovnu vašich kožených a kožešinových pokladů značky Kara i pozáruční opravu oděvů. 
 
Po celé České republice najdete 30 našich poboček, na Slovensku 10. Na našich pobočkách dokážeme poradit s výběrem i s následnou péčí. Stálí zákazníci mohou využít výhod věrnostního klubu.