Naše materiály


Jaké kůže v Kaře používáme 

Kůže je vysoce odolná a vydrží několikanásobně déle než syntetická látka, která jí v žádném případě nemůže konkurovat. Časem získává na ceně. Je prodyšná. Příjemná na omak. Má skvělé izolační schopnosti. Udržuje teplo, ale neprofoukne. Tvarově se přizpůsobí. Je zkrátka jako naše druhá kůže. 
 
Jehnětina díky svým vynikajícím vlastnostem představuje jeden z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu kožešinových oděvů. Používáme ji na výrobu rukavic, větší jehnětiny a skopovice pak k výrobě oděvů. Z jehnětiny v Kaře najdete také produkty z kožešinového veluru, ze kterého šijeme bundy a kabáty.

Kozina je jednou z nejdražších kůží na trhu. Pro její poddajnost a hrubší kresbu líce ji využíváme většinou při výrobě rukavic. Domácí koziny, které vynikají jemností, tažností a přitom vysokou pevností, patří k vůbec nejkvalitnějším materiálům pro výrobu rukavic. S dodatečnou lakovou úpravou z koziny šijeme také oděvy.

Hovězina je jednou z nejvíce využívaných usní a pro svou pevnost se používá hlavně k výrobě obuvi. Dobře se zpracovává, je velmi odolná a díky jemné vlasové struktuře perfektně absolvuje vlhkost. Hovězina se využívá také k výrobě bund nebo hodinkových řemínků. V Kaře z ní vyrábíme především kabelky a galanterní zboží.

Vepřovice je velmi odolná, trvanlivá a velmi dobře se zpracovává. Používá se v obuvnictví, oděvnictví, galanterii a při výrobě ochranných předmětů, například rukavic. Vepřovice má několik vrstev. V Kaře z té svrchní, nejkvalitnější a měkké vrstvy šijeme oděvy. 

Jaké kožešiny v Kaře používáme

Kožešiny se k odívání používají od pravěku, aby chránily před nepřízní počasí. Postupem času se staly také symbolem postavení a vlivu nositele. Kožešina je známkou luxusu, to ale neznamená, že ji nelze pořídit v dobré kvalitě za rozumnou cenu. Zájem o výrobky z pravých kožešin, ať už se jedná o zimní oděvy, doplňky, galanterní zboží, v posledních letech stoupá a těžko najdeme luxusní módní značku, která by neměla ve své kolekci pravou kožešinu. Doba pravých kožešin se opět vrací, a to i v podobě ležérnějších, méně okázalých kusů. 

Králičina – kožešina z různých plemen králíka domácího – se využívá v oděvnictví k výrobě kožichů, klobouků nebo dek. Králičina je relativně levná a dostupná a velmi dobře se s ní pracuje – při ručním šití se dá poměrně snadno prošít a chová se jako klasická látka. Z kožešin nejlépe snáší vlhko a je možné ji nechat poměrně snadno uschnout. 

Králičina rex je ušlechtilá kožešina ze speciálního chovu, po které je vyšší poptávka než po klasické králičině, a to i díky zajímavé, daleko hustější srsti. U plemen s normální srstí leží chlupy proti sobě, u rexovitých plemen jsou chlupy kratší, kolmo ke kůži. Díky tomu je kožešina velmi jemná. 

Kožešiny z lišky patří k těm větším a chlupatějším a využívají se nejčastěji k výrobě čepic, límců, lég nebo lemů. Kožešina z lišky obecné je rezavě červená, z lišky stříbrné stříbřitě šedá. Kožešina polární lišky, nejvíce chovaného kožešinového druhu,  je velmi hustá a je zbarvená do modravě šedé, šedobílé nebo bílé. 

Mink, kožešina z norka amerického, patří k nejvzácnějším a nejdražším kožešinám.  Norek má kratší, ale velice teplou srst, a tak se jeho kožešina zpracovává na zimní oblečení (čepice, rukavice) a doplňky (lemy oděvů, lemy čepic). Zimní srst amerického norka je hustší, delší a měkčí než srst norka evropského. Je tmavá, od černé přes hnědou až po světle žlutohnědou, a velmi hebká na omak. 

Mývalovec má bohatou, poměrně dlouhou srst. Jeho srst je proměnlivá, a může být šedo-černá, hnědá až šedě nazrzlá, nebo také zcela sněhobílá. Na obličeji má černou nebo černobílou kresbu v podobě masky, podobně jako mýval. Z kožešiny z mývalovce se vyrábí bundy, vesty, lemy, ale také trendy bambule na kabelky. 

Ušlechtilé kožešiny, mezi které patří liška, norek a mývalovec, nakupujeme na velkých světových aukcích, které se konají dvakrát ročně v Kodani nebo Helsinkách. Tam se sjíždějí lidé z celého světa a nakupují kůže té nejvyšší kvality.