Vážení zákazníci, garantujeme Vám doručení zboží do Vánoc u objednávek přijatých do 13.12.2019. Po tomto datu nemůžeme včasné doručení zásilky zaručit. Děkujeme za pochopení.

Naše materiály


Jaké kůže v Kaře používáme 

Přírodní kůže je vysoce odolná a vydrží několikanásobně déle než syntetické látky. Má i řadu dalších předností: je prodyšná, příjemná na nošení, skvěle izoluje teplo, ale neprofoukne, tvarově se přizpůsobí vašemu tělu a navíc časem získává patinu a tak i vyšší hodnotu. 
 
Jedním z nejoblíbenějších materiálů je díky vynikajícím vlastnostem jehnětina. Používáme ji na výrobu rukavic, větší jehnětiny a skopovice pak k výrobě oděvů. Z broušené jehnětiny, neboli kožešinového veluru, pak v Kaře šijeme bundy a kabáty.

Kozina je jednou z nejdražších kůží na trhu. Pro její poddajnost a hrubší kresbu líce ji využíváme většinou při výrobě rukavic. Domácí koziny, které vynikají jemností, tažností a přitom vysokou pevností, patří k vůbec nejkvalitnějším materiálům pro výrobu rukavic. S dodatečnou lakovou úpravou z koziny šijeme také oděvy.

Hovězina je jednou z nejvíce využívaných usní a pro svou pevnost se používá hlavně k výrobě obuvi. Dobře se zpracovává, je velmi odolná a díky jemné vlasové struktuře perfektně absolvuje vlhkost. Hovězina se využívá také k výrobě bund nebo hodinkových řemínků. V Kaře z ní vyrábíme především kabelky a galanterní zboží.

Vepřovice je velmi odolná, trvanlivá a velmi dobře se zpracovává. Používá se v obuvnictví, oděvnictví, galanterii a při výrobě ochranných předmětů, například rukavic. Vepřovice má několik vrstev. V Kaře z té svrchní, nejkvalitnější a měkké vrstvy šijeme oděvy. 

Jaké kožešiny v Kaře používáme

Do kožešin se lidé oblékají a schovávají před nepřízní počasí již od pravěku.  V průběhu času se kožešiny staly také symbolem postavení a vlivu nositele. Kožešina je známkou luxusu, ale i tak ji můžete pořídit za rozumnou cenu a v dobré kvalitě. V posledních letech zájem o výrobky z pravých kožešin stoupá a těžko najdeme luxusní módní značku, která by neměla ve své kolekci pravou kožešinu. V módě jsou ležérnější, méně okázalé kusy, ať už se jedná o zimní oděvy, doplňky nebo galanterní zboží.

Králičina, kožešina z různých plemen králíka domácího, se využívá v oděvnictví k výrobě kožichů, klobouků nebo dek. Králičina je relativně levná a dostupná a velmi dobře se s ní pracuje – při ručním šití se dá poměrně snadno prošít a chová se jako klasická látka. Z kožešin nejlépe snáší vlhko a je možné ji nechat poměrně snadno uschnout. 

Ušlechtilá kožešina králičina rex má zajímavou, daleko hustější srst. Kožešina je velmi jemná, protože u u rexovitých plemen jsou chlupy srsti kratší, zatímco u plemen s normální srstí leží chlupy proti sobě. Je po ní vyšší poptávka než po klasické králičině a pochází ze speciálního chovu.

Kožešiny z lišky patří k těm větším a chlupatějším a využívají se nejčastěji k výrobě čepic, límců, lég nebo lemů. Kožešina z lišky obecné je rezavě červená, z lišky stříbrné stříbřitě šedá. Kožešina polární lišky, nejvíce chovaného kožešinového druhu,  je velmi hustá a je zbarvená do modravě šedé, šedobílé nebo bílé. 

Mink, kožešina z norka amerického, patří k nejvzácnějším a nejdražším kožešinám.  Norek má kratší, ale velice teplou srst, a tak se jeho kožešina zpracovává na zimní oblečení (čepice, rukavice) a doplňky (lemy oděvů, lemy čepic). Zimní srst amerického norka je hustší, delší a měkčí než srst norka evropského. Je tmavá, od černé přes hnědou až po světle žlutohnědou, a velmi hebká na omak. 

Mývalovec má bohatou, poměrně dlouhou srst. Jeho srst je proměnlivá, a může být šedo-černá, hnědá až šedě nazrzlá, nebo také zcela sněhobílá. Na obličeji má černou nebo černobílou kresbu v podobě masky, podobně jako mýval. Z kožešiny z mývalovce se vyrábí bundy, vesty, lemy, ale také trendy bambule na kabelky. 

Ušlechtilé kožešiny, mezi které patří liška, norek a mývalovec, nakupujeme na velkých světových aukcích, které se konají dvakrát ročně v Kodani nebo Helsinkách. Tam se sjíždějí lidé z celého světa a nakupují kůže té nejvyšší kvality.